Denetleme Kurulu


Denetleme Kurulu :
Başkan :
Aliye MAVİLİ AKTAŞ
Üye : Hande KARAKILIÇ ÜÇER
Üye : Seda BEĞLİ

Denetleme Kurulu

Başkan : Aliye MAVİLİ

1961 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra 1982 yılında Hacettepe’ Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünden mezun oldu ve 1986 yında ODTÜ Sosyoloji Bölümünden uzmanlık aldı. Aynı yıl, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünde başladığı akademik mesleki yaşamında, doktora, doçentlik ve profesörlüğünü sosyal hizmet ve kamu yönetimi bölümlerinde sürdürmüş; çeşitli üniversitelerin sosyal hizmet bölümlerinde, kuruculuk ve fakülte Dekanlığı yapmıştır.

1986 yılında Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde başladığı psikodrama eğitimini tamamlayarak, Psikodramatist/ Psikodrama Yöneticisi olmuş; 1998-2002 tarihleri arasında yardımcı eğitici ve eğiticilik eğitimini tamamlamıştır. Halen Enstitü bünyesinde Eğitici ve Yönetici olarak görev yapmaktadır.
Psikodrama asistanlığı ve eğiticiliği sırasında çok sayıda eğitim ve gelişim grubunda, sivil toplum örgütlerinde, kadın, yaşlı ve gençlerle psikodrama eğitimi ve uygulaması yürüttü. Aile, Gençlik ve Sosyal Hizmet eğitiminin, kuram ve uygulama derslerine ilişkin uygulamalarını ve farkındalık eğitimini psikodrama uygulamaları ve örnekleriyle işledi. Böylelikle psikodramanın gençler ve ruh sağlığı alanında çalışacak profesyoneller arasında tanınmasına katkıda bulundu.

Basılı 6 kitabı ve çok sayıda makalesi olan Mavili, halen çalışmalarına akademisyen ve psikodrama eğiticisi olarak devam etmektedir.

Üye : Hande KARAKILIÇ ÜÇER

1972 Ankara doğumludur. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuş, 2005 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Psikiyatri Uzmanlığı ihtisasını tamamlamıştır.

Fransız Lape Hastanesi Başhekimliği, Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde Öğretim Elemanı, Emniyet Genel Müdürlüğünde Ruh Sağlığı Merkezi Yöneticiliği, Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği (UNHCR) için mültecilerin ruhsal tedavisinden sorumlu Psikiyatrist gibi farklı mesleki roller üstlenmiş; halen özel muayenehanesinde klinisyenlik yapmaktadır.

1999 Marmara depremi esnasında/sonrasında arama-kurtarmacı, çevirmen, ruh sağlığı çalışanı rollerinde ulusal ve uluslararası afetlerde psikososyal destek çalışmalarında gönüllü yer almıştır. 16 yıl süresince Türkiye Psikiyatri Derneği Afet ve Ruhsal Travma Biriminin koordinatörlüğünü yürütmüştür. Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği (APHB) kurucu üyesidir. Uluslararası Sağlık ve İnsan Hakları Birliğinin (International Association for Health and Human Rights: ISHHR) Genel Sekreteridir. Uluslararası kuruluşlara (BM, AB) ve Sefaretlere yönelik İngilizce/Fransızca eğitimler düzenlemekte, projelerde yer almaktadır. Ulusal ve uluslararası bilimsel platformlarda sözel bildirileri ve oturum başkanlıkları vardır.
2011 yılında başladığı; Aura Psikoterapi, Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD işbirliğinde yürütülen Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimini 2016 yılında tamamlayarak Sanat Terapisti; yine 2011 yılında başladığı Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü bünyesindeki Psikodrama eğitimini 2017 yılında tamamlayarak Psikodramatist olmuştur. 2017 yılında Enstitü’de yardımcı eğitici olarak Ankara Eğitim Grubunda görev almaya başlamıştır.

Üye : Seda BEĞLİ

Seda Beğli, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Sosyal Psikiyatri Anabilimdalı’nda yapmıştır.

2010 yılında Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama eğitimine başlamıştır. 2017 yılında Psikodrama İleri Eğitim Aşamasını tamamlamıştır ve tez aşamasına geçmiştir.

Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi, Sağlık Psikolojisi, Oyun Terapisi, Sinematerapi, Bibliyoterapi ilgi alanlarındandır. Kronik hastalıklarda psikolojik destek, yaşam kalitesi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu ve Özel Öğrenme Güçlüğü, Kaygı Bozukluğu alanlarında kendini geliştirmeye devam etmeyi ve bu alanlarda Psikodrama çalışmaları yapmayı amaçlamaktadır. Kendisi bu süreçte, tez danışmanı Prof.Dr. Bahar Gökler’den süpervizyon almaktadır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı